Seniorský tím vycestoval na dvojzápas do Prievidze v značne oklieštenej zostave. Z dievčenskej zložky chýbala väčšina hráčok základnej zostavy. Na turnaj sme museli vycestovať s viacerými hráčmi juniorského a dokonca aj žiackeho tímu.

V prvom zápase proti favoritovi z SKK Dolphins Prievidza A sme od začiatku ťahali za kratší koniec povrazu. Domáci si už v prvej štvrtine vypracovali náskok, ktorý si v priebehu celého zápasu udržiavali a zveľaďovali. Potešiteľné je, že sa do streleckej tabuľky zapísalo 8 hráčov nášho tímu a niektorí sa presadili už vo svojej seniorskej premiére.

V druhom zápase s prievidzským béčkom sme mali veľmi zlý úvod. Domáci si vypracovali 2 bodový náskok. Počas stretnutia sme sa viackrát dokázali dotiahnuť na rozdiel jedného bodu. Bohužiaľ aj napriek urputnej snahe sa nám nepodarilo v poslednej štvrtine odvrátiť náskok súpera a z Prievidze odchádzame s dvomi prehrami.

Výsledky:

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza A 11:28 (2:7, 3:9, 5:7, 1:5)

Nitra: Lea Kukurová, Peter Levčík a Tomáš Sonnenschein po 2, Ema Špániková, Alexandra Kopálková, Matúš Jančovič, Patrik Jančovič a Róbert Sonnenschein po 1

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza B 13:15 (4:6, 4:3, 2:4, 3:2)

Nitra: Patrik Jančovič a Matúš Jančovič po 4, Róbert Sonnenschein 2, Peter Levčík, Tomáš Sonnenschein a Ema Špániková po 1

Od sony21