Posledné dva zápasy nášho tímu v Maďarsku neboli podľa predstáv. Do Maďarska cestoval mladý tím, ktorý získava skúsenosti. V zápasoch 2. maďarskej ligy vidíme veľa mladých hráčov, takže rozdiely nie sú veľmi veľké.

Prvá štvrtina zápasu proti domácemu VSD Jam bola veľmi chudobná na koše. Videli sme veľa nepresností na oboch stranách. V druhej časti sme dokázali so súperom udržať krok iba prvých 5 minút. Potom sme svojimi chybami ponúkli VSD veľa príležitostí a šnúrou siedmich bodov v rade si vypracovali rozhodujúci náskok. Aj keď sme si v útoku dokázali vypracovať viacero príležitostí, nedokázali sme ich premeniť. V druhom polčase sa tímy presadzovali častejšie, obrany nefungovali na 100% a zápas sa skončil jasným výsledkom v prospech nášho súpera 13:26.

Druhý zápas s Kékovolgy Szaturnusz mal veľmi podobný priebeh. Prvý polčas bol opäť chudobnejší na koše. Doťahovali sme mierny náskok súpera, ktorý opäť dokázal odskočiť v druhej polovici druhej štvrtiny. Od tej doby diktovali tempo zápasu hráči Kékvolgy, ktorí premenili veľa šancí z väčších vzdialeností. V druhom polčase sa zostave Nitry objavili iba juniorskí hráči a žiaci, vekový priemer nášho tímu na ihrisku bol 15,37 roku. Okrem iného slúžia zápasy v maďarskej lige aj ako príprava našich mládežníkov na náročné boje v slovenskej a maďarskej žiackej lige. Zápas svoj účel splnil, aj keď výsledok 8:20 nebol lichotivý.

V Maďarsku sa budúci víkend odohrá ešte posledný turnaj, bez našej účasti. Po ukončení základnej časti sme skončili na štvrtok mieste a v semifinále nastúpime 2.4. proti víťazovi úvodnej časti ročníka, tímu VSD Jam.

Výsledky:

KK SPU Nitra – VSD Jam 13:26 (1:2, 3:10, 5:6, 4:8)

NR: Róbert Sonnenschein 4, Simon Babčan 2, Beáta Bltová, Lucia Varačková, Ema Špániková, Lea Kukurová, Viktor Kopálek, Patrik Jančovič a Tomáš Sonnenschein po 1


KK SPU Nitra – Kékvolgy Szaturnusz 8:20 (2:4, 2:7, 2:7, 1:2)

NR: Lea Kukurová a Ema Špániková po 2, Róbert Sonnenschein, Simon Babčan

Od sony21