Po troch rokoch sme sa vrátili do maďarských korfbalových súťaží. Minulý víkend vycestovali dva naše tímy do 15 rokov na turnaj do Dunakezsi.

Tím 1 si vybral názov Nitra Dream Team. V úvodnej skupine sa im darilo , keď zo štyroch zápasov vyhrali 3 a prebojovali sa do súboja o tretie miesto. Tím 2 pod názvom Nitra Devils účinkoval v 6 člennej skupine. Dve výhry, dve výraznejšie prehry a jedna tesná ich odsunula do boja o celkové 7. miesto.

V zápasoch o umiestnenie najskôr Nitra Devils zvíťazil a vybojoval 7. miesto, následne Nitra Dream team bojoval o bronz a zápas dospel až do predĺženia, v ktorom sa šťastie priklonilo na stranu maďarského súpera.

Po každom zápase sa odohrali dodatkové penalty, v ktorých si tím Nitra Devils vybojoval pekné 3. miesto.

Nitra Dream Team – VSD2 9:4, OKK Fonix2 11:8, SZAC/KIWI1 7:8, SZKHSE1 7:5

Nitra Devils – Kékvolgy 8:3, SZAC/KIWI2 8:9, SZKHSE2 8:6, OKK Fonix1 3:14, VSD1 8:16

O 7. miesto
Nitra Devils – SZKHSE1 6:5