V sobotu vycestovalo do Maďarska 5 tímov z pôsobnosti nášho klubu. V Dunakeszi sa odohrával Duna cup v kategóriách do 11 a 13 rokov. Keďže v týchto kategóriách máme v Nitre bohaté zastúpenie, na cestu sa vydali dve desiatky áut s nitrianskymi ŠPZtkami.

V kategórii do 11 rokov sme mali v akcii až tri tímy. Najmenej sa darilo tímu Nitra Lapáš, ktorého hráči však boli suverénne najmladší na ihrisku, väčšina pôsobí ešte v kategórii do 9 rokov. Okrem jedného zápasu odohrali veľmi tesné a vyrovnané súboje. Tímu SPU Nitra sa darilo viac. Z piatich súbojov si odniesli tri výhry, jednu remízu a prehrali iba s ďalším tímom Nitre – Benkovou. Nitra Benkova na turnaji dominovala a piatimi víťazstvami si zabezpečila titul a odniesla domov pohár pre najlepší tím. Po každom zápase sa hrali dodatkové penalty a Nitre Benkovej sa podarilo zvíťaziť aj v tejto disciplíne.

V kategórii do 13 rokov sme mali v hre 2 tímy. Obom sa v skupinách mimoriadne darilo a bez prehry vyhrali základné skupiny. SPU Nitra si poľahky poradila aj so svojím semifinálovým súperom a postúpila do finále. Jej potencionálnym súperom mohla byť Nitra Lapáš, bohužiaľ semifinále im nevyšlo a súper bol nad ich sily. Zápas o 3. miesto však zvládli a tešili sa z bronzu. Finále bolo veľmi dramatické. Náš súper z domáceho klubu VSD viedol po polčase 1:0. Naši hráči však siahli na dno svojich síl a otočili výsledok a výhrou 2:1 si pripísali triumf na tomto podujatí. Aj v dodatkových penaltách skončili na delenom prvom mieste hráči SPU Nitra.

Ďakujeme všetkých hráčom a trénerom za vzornú reprezentáciu klubu a mesta, rodičom za priazeň a pomoc s dopravou. Tešíme sa na ďalšie podujatia a úspechy našej mládeže.

Výsledky:

kategória do 11 rokov

Nitra Benkova – KK SPU Nitra 6:1 (Dominika Musterová, Nina Kaurin, Jakub Hipp, Peter Fábry, Maxim Nedelka, Filip Síkel- Benjamín Pavelka), penalty 2:1

Nitra Benkova – VSD Dunakeszi2 8:3 (Maxim Nedelka 3, Jakub Hipp a Filip Síkel po 2, Matúš Macák), penalty 2:1

Nitra Benkova – OKK Fonix 4:2 (Maxim Nedelka 2, Dominika Musterová, Matúš Macák), penalty 1:0

Nitra Benkova – VSD Dunakeszi1 3:1 (Maxim Nedelka, Peter Fábry a Matúš Macák), penalty 1:4

Nitra Benkova – Nitra Lapáš 9:2 (Maxim Nedelka a Matúš Macák po 3, Jakub Hipp 2, Filip Síkel – Eliška Dianová, Lucia Pilková), penalty 1:1

KK SPU Nitra – Nitra Lapáš 7:4 (Samuel Škorec 3, Ján Breznaník 2, Vanessa Pavelková, Viliam Majerník – Eliška Dianová a Lucia Pilková po 2) penalty 0:1 (- Simon Urban)

KK SPU Nitra – VSD Dunaksezi2 6:4 (Nikolas Milkovič a Viliam Majerník po 2, Eliška Kováčiková a Ján Breznaník po 1), penalty 0:1

KK SPU Nitra – OKK Fonix 10:5 (Viliam Majerník 4, Nikolas Milkovič, Samuel Škorec a Ján Breznaník po 2), penalty 3:1

KK SPU Nitra – VSD Dunakeszi1 3:3 (Viliam Majerník 2, Samuel Škorec), penalty 3:1

Nitra Lapáš – VSD Dunakezsi2 3:5 (Lucia Pilková 2, Ivana Prochádzková 1), penalty 2:0 (Ivana Prochádzková a Marco Bogyi)

Nitra Lapáš – Kékvolgy 4:5 (Lucia Pilková 3, Ivana Prochádzková), penalty 0:1

Nitra Lapáš – OKK Fonix 3:3 (Simon Urban, Ľuboš, Lucia Pilková), penalty 0:2

Nitra Lapáš – VSD Dunakeszi1 2:9 (Eliška Dianová, Lucia Pilková po 1), penalty 0:1

kategória U13

A skupina

KK SPU Nitra – VSD Dunakeszi1 4:2 (Nikolas Milkovič 2, Alexnadra Kopálková a Adam Gajdoš po 1), penalty 2:2 (Žofia Lósková a Boris Tibenský)

KK SPU Nitra – OKK Fonix 6:1 (Natália Darnadiová 4, Ema Podlucká, Alexandra Kopálková), penalty 1:2 (Michal Borza)

KK SPU Nitra – SZAC/Kiwi 3:1 (Nikolas Milkovič, Adam Gajdoš, Natália Darnadiová), penalty 2:1 (Žofia Lósková, Boris Tibenský)

B skupina

Nitra Lapáš – Kékvolgy 6:1 (Hanka Valkovičová a Adrián Pál po 3), penalty 0:1

Nitra Lapáš – VSD Dunakeszi2 6:2 (Hanka Valkovičová, Adrián Pál, Nikolas Dian po 2), penalty 0:0

semifinále:

KK SPU Nitra – Kékvolgy 3:0 (Natália Darnadiová 2, Nikolas Milkovič), penalty 0:1

Nitra Lapáš – VSD Dunakeszi 1 2:7 (Hanka Valkovičová, Adrián Pál po 1), penalty 2:0 (Hanka Valkovičová a Alexandra Mesárošová)

o 3. miesto

Nitra Lapáš – Kékvolgy 3:2 (Adrián Pál, Hanka Valkovičová, Nikolas Dian), penalty 0:1

finále

KK SPU Nitra – VSD Dunakeszi1 2:1 (Alexandra Kopálková a Adam Gajdoš po 1), penalty 2:2 (Adam Gajdoš a Michal Borza)

Od sony21